illy INTENSO

720 ден вкл. ДДВ

Intenso (Темно Печење)

Intenso, смело печено кафе има пријатна робусна завршница, со топли ноти на какао и суво овошје.

Во една лименка има 21 капсула.

 

Нема на залиха

Опис

Системот капсула illy iperEspresso ви овозможува да подготвите извонредно еспресо и капучино дома со леснотија и едноставност. Секоја капсула содржи приближно седум грама совршено печено и стручно мелено  100% одржливо растено арабика кафе со мазен, богат и полн вкус. Резултатот е автентично италијанско кафе кое е беспрекорно конзистентно, избалансирано и никогаш горко.

Произедено: Италија

1 капсула = 1 доза кафе (за еднократна употреба).

Соодветен кафе апарат за овие капсули е illy X7 или illy Y3.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Оценете го производот “illy INTENSO”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплати сѐ

за е-билтен