illy Lungo

720 ден

Класико (средно печење), Лунго

Класико, класично печено кафе има долга сладост и нежни ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.

Во една лименка има 21 капсула.

Опис

Системот капсула illy iperEspresso ви овозможува да подготвите извонредно еспресо и капучино дома со леснотија и едноставност. Секоја капсула содржи приближно седум грама совршено печено и стручно мелено 100% одржливо растено арабика кафе со мазен, богат и полн вкус. Резултатот е автентично италијанско кафе кое е беспрекорно конзистентно, избалансирано и никогаш горко.

Произедено: Италија

1 капсула = 1 доза кафе (за еднократна употреба).

Соодветен кафе апарат за овие капсули е illy X7.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Оценете го производот “illy Lungo”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплати сѐ

за е-билтен