Kimbo BIO ORGANIC (Nespresso компатибилни капсули)

230 ден

Kimbo Bio Organic капусли компатибилни за Nespresso системот на кафемати.

Нема на залиха

Опис

Кимбо Bio Organic се заснова на влажна преработена Арабика и природно обработена зрна Робуста кафе. Арабика зрната од Никарагва и Перу, како и зрната Робуста од Индија и Танзанија се производи добиени од органско одгледување. Светлото печење се развива  цветен вкус со ноти на бадеми и трагови на зачини. Резултатот е еспресо со пријатно дефинирана сладост и интензивна арома, која убедува со својот балансиран карактер.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Оценете го производот “Kimbo BIO ORGANIC (Nespresso компатибилни капсули)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплати сѐ

за е-билтен