Lavazza blue CREMA

650 ден2.200 ден

LAVAZZA BLUE сe внимателно избрани зрна кафе, спакувани во совршено запечатена капсула, обезбедувајќи одличен вкус и арома и долготрајна крема на површината на пијалокот.

Исчисти
SKU: Недостапно Категории: ,

Опис

Lavazza Blue Espresso Crema 100% Arabica, се карактеризира со мек и ароматичен вкус, како и густа, долготрајна крема на површината на пијалокот. Покрај тоа Lavazza Blue Crema се издвојува со својот сладок, кремаст вкус и е совршено прилагодена за подготовка на деликатно еспресо, но многу добро се вклопува и со млеко.

Произведено: Италија

1 капсула = 1 доза кафе (за еднократна употреба).

Соодветен кафе апарат за овие капсули е lavazza LB 900.

 

Дополнителни информации

Број на капсули

25, 50, 100

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Оценете го производот “Lavazza blue CREMA”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплати сѐ

за е-билтен