Lavazza blue CREMA

650 ден2.200 ден вкл. ДДВ

LAVAZZA BLUE сe внимателно избрани зрна кафе, спакувани во совршено запечатена капсула, обезбедувајќи одличен вкус и арома и долготрајна крема на површината на пијалокот.

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Опис

Lavazza Blue Crema 100% мешавина од Arabica, се карактеризира со мек и ароматичен вкус, како и густа, долготрајна крема на површината на пијалокот. Покрај тоа Lavazza Blue Crema се издвојува со својот сладок, кремаст вкус и е совршено прилагодена за подготовка на деликатно еспресо, но многу добро се вклопува и со млеко. Ова еспресо е мешавина од најдобрите кафиња од Индија и Бразил.

Произведено: Италија

1 капсула = 1 доза кафе (за еднократна употреба).

Соодветен кафе апарат за овие капсули е Lavazza

LB 300 (https://bit.ly/3tIsRNu) ,

LB 900 ( https://bit.ly/3EmYjGh )

 

Дополнителни информации

Број на капсули

25, 50, 100

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Оценете го производот “Lavazza blue CREMA”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплати сѐ

за е-билтен