Lavazza blue DECAFFEINATO

650 ден2.200 ден

LAVAZZA BLUE сe внимателно избрани зрна кафе, спакувани во совршено запечатена капсула, обезбедувајќи одличен вкус и арома и долготрајна крема на површината на пијалокот.

Исчисти
SKU: Недостапно Категории: ,

Опис

Lavazza Blue Espresso Decaffeinato е направена од 100% мешавина од Арабика од Централна Америка и Бразил. Добиеното кафе е мазна и густа мешавина од лесен вкус на чоколадо и е 99,9%  без кофеин.

Произедено: Италија

1 капсула = 1 доза кафе (за еднократна употреба).

Соодветен кафе апарат за овие капсули е lavazza  LB 900.

 

Дополнителни информации

Број на капсули

25, 50, 100

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Оценете го производот “Lavazza blue DECAFFEINATO”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплати сѐ

за е-билтен