Lavazza blue DELICATO

650 ден2.200 ден

LAVAZZA BLUE сe внимателно избрани зрна кафе, спакувани во совршено запечатена капсула, обезбедувајќи одличен вкус и арома и долготрајна крема на површината на пијалокот.

Исчисти
SKU: Недостапно Категории: ,

Опис

Lavazza Blue Espresso Delicato е 100% арабика составена од најквалитетно бразилско и индиско кафе. Се карактеризира со најмек вкус на целото кафе Lavazza Blue. Покрај тоа, Lavazza Blue Espresso Delicato има сладок, кремаст вкус и е совршено прилагодена за подготовка на еспресо, како и млечни пијалоци.

Произведено: Италија

1 капсула = 1 доза кафе (за еднократна употреба).

Соодветен кафе апарат за овие капсули е lavazza  LB 900.

Дополнителни информации

Број на капсули

25, 50, 100

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Оценете го производот “Lavazza blue DELICATO”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплати сѐ

за е-билтен