Lavazza blue INTENSO

650 ден2.200 ден вкл. ДДВ

LAVAZZA BLUE сe внимателно избрани зрна кафе, спакувани во совршено запечатена капсула, обезбедувајќи одличен вкус и арома и долготрајна крема на површината на пијалокот.

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Опис

Lavazza Blue Espresso Intenso е мешавина од зрна Арабика од Бразил и Централна Америка, во комбинација со Робуста од Азија. Lavazza Blue Espresso Intenso се карактеризира со издржлива и интензивна арома која е идеална за капучино и во комбинација со други млечни пијалоци.

Произедено: Италија

1 капсула = 1 доза кафе (за еднократна употреба).

Соодветен кафе апарат за овие капсули е lavazza  LB 900.

Дополнителни информации

Број на капсули

25, 50, 100

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Оценете го производот “Lavazza blue INTENSO”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплати сѐ

за е-билтен