Lavazza LB 2600

48.000 ден

Карактеристики:

 • 8 различни пијалоци за избор
 • Работи со капсули Lavazza Blue
 • Капацитет на резервоарот за вода: Отстранлив резервоар за вода 3,5 lt со предиспозиција за филтрирање Brita
 • Користен капацитет на контејнери за капсули: 25 капсули
 • Не е потребно водовод

8 опции за пиење:

 • Класичен еспресо
 • Еспресо Лунго
 • Еспресо Макијато
 • Редовно кафе
 • Капучино
 • Кафи Лате
 • Мокацино
 • Топла чоколадо

Димензии: 51 x 73 x 40 cm

Тежина: 19 Kg

Гаранција: 1 година

Категории: ,

Опис

Lavazza Blue професионалниот систем за кафе нуди совршени решенија за вашиот бизнис, без да се загрозат квалитетот и вкусот.

LB 2600 е новата машина со допир Lavazza Blue со добар дизајн идеален за мали и средни бизниси кои бараат сигурна и професионална машина која ви овозможува да добиете не само одлично еспресо туку и кремасти пијалоци засновани на млеко и вкусни топли пијалоци.

Елегантно, професионално, технолошко, разноврсно и моќно, LB 2600 е дизајниран да ви овозможи уште поинтензивно искуство благодарение на едноставната употреба, тишината и совршената комбинација на вкус на кафе.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Оценете го производот “Lavazza LB 2600”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплати сѐ

за е-билтен